Skoči na glavno vsebino

Letos smo se odločili, da poiščemo pesem, ki bo v svojem najboljšem sijaju predstavljala našo Vodno šolo. Zato smo na začetku leta razpisali natečaj »vodni izziv«, s katerim smo želeli privabiti čim več pesniških in ustvarjalnih učencev in učenk, ki bi se preizkusili v pesnjenju. Natečaj je bil namenjen vsem učencem od prvega do devetega razreda centralne šole in vseh njenih podružnic.

V natečaju je sodelovalo veliko otrok, ki so nam pokazali, da poezija še vedno živi. Pesmi so bile unikatne in vsaka izmed njih posebna. Nekateri so jo tudi slikovno okrasili. Zato je bilo naše delo še toliko težje, ko smo se odločali, katera si zasluži naziv »himna Vodne šole«.

Najprej bi radi pohvalili vse učenke in učence, ki so bili dovolj pogumni, da so se preizkusili v tem izzivu.

Za himno Vodne šole pa je bila izbrana pesem Zarje Manfreda, iz 7.a razreda. Nagrado ji je v torek, 19.3., podelil ravnatelj.

Izbrana pesem bo predstavljena tudi s kratkim filmčkom v mesecu aprilu, ki ga bo posnel filmski krožek.

Vsem sodelujočim se iskreno zahvaljujemo.

Zapisala Barbara Testen Ranković

Dostopnost