Skoči na glavno vsebino

V petek, 22.marca smo obeležili mednarodni dan voda. Vsako leto na svetovni dan voda poteka ozaveščanje in spodbujanje k ukrepanju v boju proti vodni in higienski krizi.

Ta dan je za nas nekaj posebnega. Je dan, ko voda praznuje. Je dan, ko se spomnimo, da je voda pomembna, da brez vode ni življenja. Spomnimo se, da je voda bogastvo, ki si ga ne morejo privoščiti vsi na svetu.

Zato smo dan posvetili vodi in se ji na naš, otroški način zahvalili.  Učenci so poslušali zanimivo radijsko oddajo, ki so jo nekateri učenci (z mentorico Matejo Maretič) posneli za Alpski val na temo vode.

Razstavili smo čudovite plakate, ki so jih učenci s svojimi učitelji naredili pri razrednih urah tekom šolskega leta.

Nekateri so imeli čistilno akcijo okolice naših rek.

V knjižnici je potekala knjižna razstava na temo voda.

Vsak izmed nas je pripomogel k temu, da je voda zasijala. Vsaka kapljica šteje.

Zapisala: Barbara Testen Ranković

Dostopnost