Skoči na glavno vsebino

Kaj, ko bi vsak od vas bil en dan v šoli učitelj? Ja, so vsi učenci pritrdili v en glas, dobra ideja. Kaj pa je treba zato storiti? Učitelj se mora na svoje delo dobro pripraviti. Nabrati si mora dovolj znanja in izdelati načrt, kako bo poučeval. Pripravi na bazar smo namenili dve šolski uri. Vsak se je sam odločil kaj bo učil svoje sošolce, izbral si je temo, ki ga zanima. Pripraviti je bilo potrebno tudi učni list in vprašanja za preverjanje znanja.

Bazar znanja smo izvedli na prostem. Delo je potekalo v parih. Vsak ¨”učitelj in učenec” sta poiskala svoj mirni kotiček in po učenju prostor za gibalne aktivnosti. Po športni aktivnosti so si učenci poiskali nov par za predajanje znanja. “Učenci in učitelji” so bili pri delu zelo motivirani. Za zaključek sta Lili in Bine poročala vsem, kaj vse sta se mimogrede, na zabaven način naučila. Tukaj se skriva animacija dejavnosti.

Zapisala Helena Bizalj

Dostopnost