Skoči na glavno vsebino

V petek, 26. 4. 2024, sta na naši šoli prvič potekali 2 tekmovanji – tekmovanje v recitiranju števila pi in tekmovanje hitri lončki.

Na tekmovanje v hitrostnem postavljanju lončkov so se tekmovalci pripravljali že dalj časa. Skupaj z učiteljico Kelli Kogoj so se srečevali ob petkih in tako postali pravi mojstri. Na tekmovanju so se pomerili osmošolka Neža Laharnar, sedmošolci Zarja Manfreda, Matic Fortunat in Nika Levpušček ter četrtošolka Sara Lipušček. Zmagovalka tekmovanja hitri lončki je bila Zarja Manfreda, ki je prepričljivo zmagala v vseh dvobojih.

Sledilo je še tekmovanje v recitiranju števila pi. Pri tem so se preizkusili isti učenci in med njimi je najboljši rezultat dosegel Matic Fortunat, ki je številu pi naštel 25 decimalk. Sledila mu je Sara Lipušček, ki je pravilno navedla 22 decimalk.

Čestitke in pohvale za trud vsem udeležencem!

Želimo si, da bi tekmovanji postali tradicionalni, zato jih bomo organizirali tudi v naslednjem šolskem letu.

Zapisala Anja Kragelj

Dostopnost