Danes, 1. junija, ob svetovnem dnevu mleka vsem lačnim na ogled predstavljamo kuharsko knjižico.

Nastala je s pomočjo naših učencev, ki v svojem prostem času radi skrbijo za ”živžav” v domačih kuhinjah.
Z nami so, v okviru šolskega natečaja z geslom “Kaj se pri tebi kuha, peče, da v lonec mleko teče?”,
delili svojo kuharsko ljubezen in veščine. Ustvarili so slane in sladke jedi, v katerih zablestijo mleko in drugi mlečni izdelki. Natečaj smo organizirali v namen Ekošolskega projekta “Mlekastično! Izberem domače.”

Najlepše se zahvaljujemo Mlekarni Planika in Sirarstvu Kramar za njihove domače in lokalno pridelane mlečne dobrote, s katerimi bomo lahko nagradili prav vse sodelujoče na natečaju.

Radovedneži pa bodo morali še malo počakati, da izvejo, komu je na najbolj zanimiv način uspelo predstaviti svojo jed in v katerem receptu je mleko ali mlečni izdelek še posebej izstopal.

Zapisala Veronika Gregorčič, vodja projekta