Skoči na glavno vsebino

je Matic Fortunat, učenec 7. b razreda. Za literarni prispevek V nahrbtnik zložim steklenico vode, sendvič in svojo najljubšo knjigo, oblečem anorak in sedem na kolo je prejel nagrado ustvarjalnega natečaja štirinajstega mladinskega literarnega festivala Bralnice pod slamnikom 2024 »Knjiga – moja izbira!« v kategoriji tretje triletje.

Za dosežen uspeh je Maticu čestitala v. d. ravnateljice Mojca Florjančič in mu v imenu založbe Miš izročila priznanje, knjižno nagrado – mladinski roman Predor avtorice Anne Woltz in igro Catan. Še eno knjižno nagrado si bo Matic lahko izbral sam in uresničil letošnji naslov mladinskega literarnega festivala: »Knjiga – moja izbira!«

        

Poleg Matica je literarne prispevke, v treh različnih kategorijah mladinskega literarnega festivala, pisalo še šest učenk in učencev naše šole. Vsem želimo še veliko ustvarjalnih idej tudi v prihodnje.

 

Zapisala: Martina Kozorog Kenda, mentorica

Dostopnost