Skoči na glavno vsebino

Za uvod smo se igrali igro spomin ekstra dimenzje Se že poznamo? in na ta način spoznavali ptice, ki živijo okoli nas. Za nagrado, ker smo uspešno poiskali vse pare, smo spomin dobili v dar. Nato smo šli opazovati ptice h krmilnici in gnezdilnici. Ptičkom smo še natrosili zadnjega zrnja, ki je ostalo od zimskega krmljenja. Ogledali smo si tudi hotel Pri Žuži in dom čmrlijice Lili. Navdušeni smo bili nad potko Pri Bosici, raziskovali smo zeliščni vrt in spoznali koliko različnih vrst jih je, razveselili pa smo se tudi raziskovalno opazovalnih lončkov, s katerimi smo si lahko pobliže ogledali drobne živalice, ki živijo na vrtu in travniku. Naravoslovni dan je bil izveden v okviru projekta LAS za razvoj, izvedla pa ga je Patricija Rejec s Posoškega razvojnega centra ob pomoči naših učiteljic. Bili smo na skupnostnem zeliščnem vrtu Na logu v Tolminu. Pouk v naravi nam je bil zelo všeč.

Za drugošolce zapisala Helena Bizalj

 

Dostopnost