Skoči na glavno vsebino

Tudi v letošnjem šolskem letu so učenci PŠ Podmelec tekmovali za čiste in zdrave zobe ob zdravi prehrani. Celo leto je zobna asistentka iz Zdravstvenega doma Tolmin obiskovale učence in preverjale, kako le-ti skrbijo za ustno higieno. Učenci 1. in 2. c razreda so pridno umivali zobe in tako ob koncu tekmovanja zbrali največ točk. Za osvojeno prvo mesto smo se udeležili prireditve Festival zdravja občine Bovec. Vsi zmagovalci so prejeli diplome in praktične nagrade. Na festivalu smo se najprej preizkusili v medgeneracijskem igranju igre Človek razgibaj se. Po podelitvi nagrad so nam gorski reševalci z Bovca predstavili delo in opremo gorskih reševalcev. S posebnimi »Alko« očali pa smo se trudili hoditi med stožci. Ko pa nam je že pošteno krulilo v želodčkih, smo se na kosilo odpravili kar na OŠ Bovec, kjer so nas prav lepo pogostili. Nabrali smo si novih moči in se preizkusili še v lokostrelstvu.

Učenci so na festivalu neizmerno uživali in sklenili, da bodo še naprej skrbeli za sijoč nasmeh.

Za PŠ Podmelec, Ana

Dostopnost