Skoči na glavno vsebino

V torek, 18. 6., so učenci 4. a razreda obiskali posestvo Bogata v Bovcu, kjer pridobivajo mleko za ekološke izdelke Mlekarne Planika.

Učenci so v preteklih mesecih pri pouku spoznavali gospodarstvo v naši dolini, tokrat pa so si v sklopu projekta LAS imeli možnost eno izmed dejavnosti ogledati tudi v živo. Ob prihodu na posestvo nas je sprejela Katarina Rutar, ki nas je vodila skozi vsa poslopja, nam predala veliko novih, zanimivih informacij in odgovorila na vsa vprašanja, ki so se porajala v mladih glavah. Otroci so se z zanimanjem obračali na vse strani, z očmi raziskovali okolico in opazovali kmetijsko mehanizacijo ter naprave v hlevih. Najbolj zabaven del pa je bilo seveda božanje krav in teličkov. Po koncu ogleda so imeli možnost preizkusiti tudi nov jogurt s sirupom smrekovih vršičkov.

Sončen dan smo izkoristili še za ogled pašnikov in sprehod do bližnjega letališča.

Zapisala Tajda Vidič

Dostopnost