Ta teden je bil za učence PŠ Dolenje Trebuše pravi vrtiljak dejavnosti. V torek, 17. 9., je v šoli zadišalo po čarobnem prašku in pomirjujočem čaju, saj je začetek bralne značke zaznamovala prihod začaranih junakov iz pravljic, ki bodo učence spremljali skozi bralno pot. V 1. in 2. razredu so odpotovali v pravljično deželo, 3. in 4. r. pa so imeli bralno čajanko.

V četrtek, 19. 9., so se učenci odpravili v Tolmin. Tam so si najprej ogledali galerijo hišic Idrijske čipke. Gospa Janja jim je predstavila tudi postopek klekljanja. Nato so si v kino gledališču ogledali baletno predstavo Trnuljčica, v kateri je nastopala tudi naša učenka Nika Pervanje.

V petek, 20. 9., pa smo obeležili dan športa in mobilnosti. Učenci so v šolo pripeljali svoje skiroje in rolerje in se popeljali po poligonu. Pri likovni umetnosti so učenci ustvarjali na temo športa.

Utrinke tedna si lahko ogledate tukaj.

Napisala: Barbara Testen Ranković