Teden otroka smo začeli s športnim dnevom. Odpravili smo se v sončno jutro. Pot nas je vodila ob reki Idrijci. Med potjo smo si od daleč ogledali kje so doma sošolci, pri Jaku pa smo pomalicali in se tudi poigrali. Najbolj smo se razveselili bonbonov, ki nam jih je Jaka razdelil ob odhodu. Med potjo smo opazovali domače živali na pašniku, železniško progo, vlak, reko, most do Idrije pri Bači, staro hišo, palčke, ptičke, rožice… in imeli predvsem veliko časa za klepet drug z drugim.

In kaj nas še čaka v tem tednu? Danes sta nam šestošolki Iva in Ajka prebrali knjigo o prijaznosti, v sredo bomo brez domače naloge, v četrtek si bomo v vrtcu ogledali gledališko predstavo, popoldne bo sejem igrač in v petek komaj čakamo na hip hop v telovadnici.

Za drugošolce zapisala Helena Bizalj