Slogan letošnjega Tedna otroka, ki smo ga praznovali že 70. leto zapored, je bil Otrok, nepopisan list.

Vsak otrok se rodi kot nepopisan list, vendar je njegovo odraščanje neločljivo povezano s časom, v katerem živi, pa tudi z vzgojo, šolskim sistemom, družbo in okoljem, ki ga obkroža. Kljub temu pa osnovne potrebe otrok skozi desetletja ostajajo nespremenjene. Vsi otroci, ne glede na čas in prostor, potrebujejo ljubezen, občutek varnosti, topel in zdrav dom. Potrebujejo igro, znanje, druženje z vrstniki, spodbudo, oporo, pomoč ter priložnosti za razvoj svojih talentov in interesov.

Zato smo v tem tednu na PŠ Šentviška Gora načrtovali posebne dejavnosti, da so otroci izkusili čim več posebnih dogodkov ter na svoj, še nekoliko nepopisan list, dodali še kakšno risbo. Dejavnosti so poudarjale povezovanje ter druženje, predvsem pa v ospredje postavljale otroka, ki je tudi v sodobnem času nadvse radoveden, brezskrben ter razigran. Tako so se učenci 3. in 4. razreda v ponedeljek odpravili na centralno šolo, kjer so se preizkusili v vožnji avtomobilčkov. V torek so se učenci odzvali vabilu otrok iz vrtca in se z veseljem poigrali z njimi. V sredo jih je obiskala knjižničarka Martina Kozorog Kenda. Predstavila jim je nadvse zanimivo popotovanje po Norveškem ter jim prebrala pravljico o »Polenčku, ki je odprl svoj muzej«. V petek pa so učence v spremstvu ravnateljice Mojce Florjančič in učiteljice Maje Obid obiskali predstavniki šolske skupnosti. V šolsko skupnost OŠ Dušana Muniha Most na Soči so sprejeli šest prvošolcev. Da so učenci postali enakopravni člani šolske skupnosti, so morali ponoviti slovesno zaprisego, s katero so obljubili, da se bodo pridno učili, spoštovali učence in zaposlene, pazili na svoje in šolske stvari ter spoštovali šolska pravila. Svojo prisego so tudi podpisali, v dar pa so prejeli plišasto igračko.

Za PŠ Šentviška Gora, Ana Jovanović