V torek smo izpeljali naš mali jesenski projekt – Lutkovna predstava Sovica Oka, ki je nastala po istoimenski pravljici pisateljice in pesnice Svetlane Makarovič. Učenci so izdelali lutke, pripravili sceno za lutkovni oder in se naučili dramsko besedilo, ki ga je pripravila učiteljica. Nekateri so se morali zelo potruditi z učenjem tudi daljšega besedila in uspelo jim je, vloge so doživeto zaigrali. Po nekaj vajah so povabili na predstavo prvošolce, ki so jo z zanimanjem spremljali.

Danes nas je obiskala psička Tisa. Poslušala je drugošolce, kako berejo zanimivosti o psih. Obljubila je, da bo še prišla na obisk, če bodo učenci pridno in veliko vadili, da bo slišala kako napredujejo v branju. Hvala učiteljici Anji, ki je pripravila to srečanje. V torek pa nas čaka naravoslovni dan v gozdu, ki ga bomo izpeljali v sodelovanju s Triglavskim narodnim parkom.

Zapisala Helena Bizalj