Največji tekaški praznik se je tradicionalno odvil minuli vikend v prestolnici, kjer so v soboto ulice preplavili “lumpi” tekači, šolarji in srednješolci. Skrbni organizatorji so našteli 8.198 mladih tekačev. Množična udeležba tudi letos ni minila brez naše prisotnosti. Za šolo je bila to že 18. udeležba na Ljubljanskem maratonu in prav toliko je štela ekipa mostarskih tekačev. Učenci so se pogumno pomerili v uličnem teku na razdaljah od 500 do 1500 metrov. Vsi so odlično opravili s tekmovanjem in dokazali, da jih dež niti malo ni zmotil. Najbolje se je med sedmošolci znašel Tomas Lapanja, ki je zabeležil odličen čas in dosegel 22. mesto.

Verjamemo, da je bilo tekaško doživetje kljub deževnim kapljam nepozabno in se bo marsikdo od otrok pojavil na štartu tudi naslednje leto. Ekipo sta ob pomoči staršev spremljala učitelja Saša in Luka.

Vsem mladim tekačem čestitke za odlične nastope!

Luka Mrakič