V vodnem parku Bohinj je od četrtka, 17.10., do torka, 22.10., potekal plavalni tečaj za tretješolce iz centralne šole in podružnic. Vsako jutro so se z vlakom odpeljali do Bohinjske Bistrice, nato pa peš do bazena in vodnih dogodivščin.

Prvi dan se je oblikovalo pet skupin – Delfinčki, Meduze, Orke, Zmaji in Baby Shark . Tako so se za štiri dni preimenovali tretješolci, ki so vsak dan pridno poslušali, vadili, nadgrajevali svoje znanje, premagovali svoje strahove in ovire … poleg truda pa je bilo tudi veliko veselja in smeha. Tega je bilo največ zadnji dan. Po malici je končno napočil čas za tobogan, skoke, potapljanje, vodno štafeto in plezanje po plezalni steni. Sledila je podelitev diplom in še zadnji sprehod proti železniški postaji.

Vodne utrinke s plavalnega tečaja si lahko pogledate v videu.

Zapisala in video: Lara Blažič

Fotografije: Snežana Gabršček, Lara Blažič