Čeprav na zunaj siv in deževni četrtek, je bil današnji dan na PŠ Dolenja Trebuša vse prej kot to. Otroci vrtca in šole so se namreč, sedaj že tradicionalno, udeležili množičnega teka otrok, ki ga tudi letos organizira Atletska zveza Slovenije. Namen akcije je spodbujanje otrok k prvim atletskim korakom in ozaveščanju o pomenu zdravega načina življenja.

Kljub temu, da smo vsi po tiho upali, da bodo skozi temne oblake le pokukali sončni žarki in nas popeljali na tek med travnike, se to ni zgodilo. A mi se nismo dali motiti – tek smo izvedli kar v domači dvorani iz katere je bilo takrat slišati glasno navijanje in medsebojno spodbujanje. Vsi so se potrudili po svojih najboljših močeh – tako kot tekači, kot navijači, zato so prejeli tudi zaslužene medalje ter priznanje. Tukaj si lahko ogledate njihove nasmejane obraze.

Za trebuške tekače zapisala Nives Gruden