Poleg prvega šolskega dne, je za vsakega prvošolčka zelo pomemben tudi dan, ko prvošolčki tudi uradno postanejo pravi šolarji. Na ta dan izrečejo Prvošolčkovo prisego, ki jo vodijo starejši učenci, predstavniki šolske skupnosti.

Prejšnji teden smo tako sprejeli skupno 32 prvošolčkov in prvošolk na centralni šoli ter na vseh treh podružnicah, v PŠ Podmelcu, PŠ Dolenji Trebuši in v PŠ Šentviški Gori. Na podružnici na Šentviški Gori smo vprašali učence, če vedo, zakaj smo prišli na obisk. Nadebudni prvošolček je odgovoril, da smo prišli zato, da jih posvojimo. Čeprav nekoliko netočen odgovor se nam je zdel zelo prisrčen, saj gre v resnici za to, da prvošolčke sprejmemo v našo »šolsko družino«, v kateri pa se ne bodo učili samo brati,  pisati in računati, ampak tudi, kako biti dobri prijatelji, kako reševati prepire, kako pomagati drugemu in še kaj.  In pri tem jim bomo z veseljem pomagali ostali člani “šolske družine”: starejši učenci, učitelji in vsi ostali strokovni delavci šole. Za spomin na ta dogodek so poleg zaprisege prvošolčki prejeli tudi posebne plišaste prijatelje, ki so jim jih starejši učenci podarili, da bi vedeli, da imajo vedno na voljo podporo in pomoč, ko jo potrebujejo.

Maja Obid, mentorica šolske skupnosti