Skoči na glavno vsebino

je bila letošnja tema praznovanja mednarodnega meseca šolskih knjižnic. Na naši šoli smo spodbudili vrsto dejavnosti za spodbujanje branja.

Člani šolskega parlamenta so v tednu otroka brali učencem od prvega do petega razreda knjige na temo pasti odraščanja. V šolski knjižnici pa so obilico knjig z enako tematiko razstavili za učence predmetne stopnje in nekateri si jih že izposojajo in berejo za bralno značko. Razredne učiteljice so vsaka na svojevrsten način spodbujale k branju, tudi tako, da so jim začele dnevno brati daljše zgodbe.

Devetošolci so zadnji teden v oktobru vsak dan brali šestošolcem. Mladinski roman Bela kava in Posipanec je učence pritegnil in jih tudi spodbudil k razmišljanju o odnosih med vrstniki in v sodobni družbi nasploh. Člani video krožka so zadnji dan te dejavnosti posneli oddajo za šolsko televizijo. Strokovni delavci in učenci, ki radi delijo mnenje o prebranih knjigah, pa so napisali kratke ocene knjig, ki so jih brali med poletnim dopustom oziroma med počitnicami. Nastal je priporočilni seznam, ki kar vabi, da bi to še sami prebrali.

Učitelji smo brali:

 • Cvetka Sokolov: Kar ne ubije
 • Renato Baretić: Osmi poverjenik
 • Jojo Moyes: Ob tebi
 • J. Vidmar, B. Pulko: Otroci sveta
 • Anne-Laure Bondoux: Čas čudežev
 • Vesna Milek: Razpoložena za Pariz
 • Guus Kuijer: Raj je tukaj in zdaj
 • Paulo Coelho:   Zmagovalec je sam
 • R. J. Palacio: Čudo
 • Dan Brown: Inferno
 • Cheryl Strayed: Divja
 • Chiara Corbella Petrillo: Rojeni za večno življenje
 • Todd Burpo: Nebesa so resnična

Učenci so brali:

 • Jo Nesbo: Časovna kad doktorja Proktorja
 • Lauren Oliver: Delirium
 • Lyman Frank Baum: Čarovnik iz Oza
 • Več avtorjev: Detektivske zgodbe
 • Rex Stone: Napad kralja kuščarjev (iz zbirke Zaliv dinozavrov)
 • Adam Blade: Prekletstvo gozda Tera (iz zbirke Lov na pošasti)
 • Elid Blyton: V megli (iz zbirke Pet prijateljev)
 • Anton Ingolič: Tajno društvo PGC
 • Enid Blyton: Skrivnost šepetajočega otoka (zbirka 5 prijateljev)
 • Dav Pilkey: Kapitan Gatnik in napad govorečih stranišč

Za OŠ Most na Soči, Zorka Paulina

KD_Most KD_Most_4

Dostopnost