V nedeljo, 7. februarja, na pustno nedeljo, se je v Dolenji Trebuši odvijala tradicionalna kulturna prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku.

Kot je že v navadi, so poleg ženskega, moškega in mešanega pevskega zbora ter folklorne skupine Justin Kogoj, nastopili tudi otroci vrtca in šole s svojim programom.

Slišali smo razne pesmi, deklamacije ter uganke, šolarji pa so zaigrali tudi na Orffova glasbila in nam v odrski postavitvi prikazali, kako so otroci na vasi včasih pomagali pri raznih opravilih.

Rdečo nit prireditve je med pustno obarvanim delom na eni strani ter malce bolj resnim kulturnim delom na drugi strani vlekla Špela Mrak.

Po prireditvi so nas vaške gospodinje postregle s pustnimi dobrotami iz domače kuhinje.

Za PŠ Dolenja Trebuša Ana Makovec

DSCN1765   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA