Skoči na glavno vsebino

Učenci 4. in 5. razreda so si v začetku marca v SNG Nova Gorica ogledali pravljični muzikal Čarovnik iz Oza.

Po sprejemu v gledališki avli je organizatorka učence najprej popeljala po prostorih in v zakulisje  gledališča.

Ko so dobili karte, so poiskali sedeže in predstava se je začela. Zgodba je postavljena v pozno 19. stoletje v ZDA in pripoveduje o siroti Doroteji, ki živi s teto in stricem v puščobni in dolgočasni deželi Kansas. Ujame jo tornado, ki jo odnese iz njene dežele in pripelje v čudovito deželo Oz. To je sanjska dežela, polna čudežev in raznolikih ljudi. Kljub očarljivosti omamne dežele čuti domotožje po ljubeči teti in stricu, zato se želi vrniti domov. A vrnitev ni tako preprosta. Najprej mora prepešačiti pol dežele do glavnega in najmogočnejšega čarovnika Oza, edinega, ki ji lahko pomaga. Na poti sreča še Strašilo, ki nima možganov, in ga povabi zraven. Nato se jima pridružita še Pločevinasti človek brez srca ter Lev brez poguma. Vsi trije gredo z junakinjo po tisto, kar jim manjka, da bi našli srečo in zadovoljstvo.

Poleg bogate vsebine, je učence navdušila tudi scena, kostumi igralcev in njihov pristop, saj delčke predstave odigrajo kar med gledalci.

                                                                                                 zapisala, Romana Svetičič

DSC_0641,DSC_0623

Dostopnost