V sredo, 18. 5. 2016, smo kot vsako leto prvošolce sprejeli med mlade člane organizacije Rdečega križa.

Učenci naše podružnice so pripravili pester program, kjer so peli, igrali na glasbila in nam pripravili kar dve gledališki predstavi.

Tretješolci so nastopili z igrico Veveriček posebne sorte, prvošolci in drugošolci pa z glasbeno pravljico Iščemo medvedka.

Zelo veseli smo bili tudi naših obiskovalcev – starejših krajanov ter dedkov in babic. Prva vrsta pa je bila rezervirana za naše vrtčevske otroke, seveda.

Priznanja in darilca je našim prvošolcem podelila Mojca Pirih, ki je otrokom predstavila tudi namen humanitarnosti. Nekaj o delu v organizaciji in o tem, kako lahko že kot majhni otroci pomagamo, pa je spregovorila tudi dolgoletna članica Rdečega Križa, ga. Marica Mrak.

Po prireditvi smo naše goste prijazno povabili še na kratek klepet ob kavici.

Še enkrat se vsem obiskovalcem lepo zahvaljujemo za njihov obisk. Za boljši vpogled na ta dan pa si lahko ogledate fotografije.

Za PŠ Dolenja Trebuša zapisala Ana Makovec