Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 9. junija 2016, so se učenci 4. razreda s centralne šole in s PŠ Šentviška Gora zbrali pred šolo ob 7.45, da se skupaj zapeljejo na zadnji naravoslovni dan v tem šolskem letu. Kljub temu, da sta bili učiteljici zaskrbljeni zaradi slabe vremenske napovedi, učenci tega niso slutili in so se dobre volje podali na pot.

Po uri in pol vožnje smo izstopili v Stari Fužini in si ogledali Planšarski muzej. V muzeju je ohranjena prvotna sirarska delavnica z velikima vzidanima sirarskima kotloma in prešo za oblikovanje hlebov sira. Razstavljeno je originalno sirarsko orodje in pribor ter predmeti, ki so jih uporabljali planšarji pri svojem delu v planini. Na ogled je tudi lesen planšarski stan z notranjo opremo s planine Zajamniki iz leta 1849.

Po malici smo nadaljevali pot do slapa Savica, ki je bil tokrat zares mogočen.

Zapisala, Romana Svetičič

slap slap 2 vogelmuzej

Dostopnost