Skoči na glavno vsebino

Tudi letošnji Teden otroka je bil nekaj posebnega. Gospa Andreja Rustja Moškotevc je otroke popeljala na zanimivo popotovanje v deželo snega in ledu – v deželo Inuitov. Ugotovili so, da se njihov način življenja od našega zelo razlikuje in se nam zdijo nekatere njihove navade res nenavadne – umivajo se s snegom na prostem, lase si umivajo z urinom, hrano (surovo meso) postrežejo kar na kartonu na tleh … Temu so sledile različne ustvarjalne delavnice – njihove izdelke si lahko ogledate na razstavi v večnamenskem prostoru naše šole in tako Inuite pobliže spoznate tudi vi.

Priredili smo tudi tržnico igrač, kamor so lahko otroci prinesli svojo igračo, ki je ne potrebujejo več in jo zamenjali za »novo«. Kako lepo je dobiti nekaj novega!

Ta teden so se res vsi trudili, da bi bil svet v katerem živimo lep in prijeten, brez prepirov in grdih pogledov. A naj ne ostane le pri tem – naj bodo vsi dnevi taki – polni smeha, iger in prijaznih besed.

Za PŠ Podmelec, Nives Gruden

Dostopnost