Skoči na glavno vsebino

V sredo, 19. 10. 2016, so vrtečki in učenci PŠ Šentviška Gora skupaj z gasilci, PGD Ponikve – Planota, izpeljali evakuacijsko vajo.

Gasilci so se z gasilskim kamionom in gasilskim avtom hitro pripeljali pred šolo takoj, ko so prejeli poziv, da gori v šolski kuhinji. Požar so pogasili in uspešno rešili dva šolarja, ki sta ostala v šolski knjižnici. Ostali otroci iz vrtca in učenci pa smo reševanje opazovali z igrišča. Na srečo je bila to le vaja, ki smo jo uspešno izpeljali.

Po končani vaji, so nam gasilci razkazali gasilski kamion in gasilski avto. Pokazali so nam opremo, ki jo imajo vedno s seboj, povedli so nam za kaj se določena oprema oziroma orodje uporablja. Na koncu pa smo si lahko gasilski kamion in gasilski avto ogledali prav od blizu, saj se je lahko vsak usedel za volan.

Naučili smo se veliko novega in hvala gasilcem, da so si vzeli čas za nas.

Za PŠ Šentviška Gora Ana Selinec Kozorog 

               vaja_1           vaja_2       vaja_3

               vaja_4           vaja_5              vaja_6

               vaja_7                  vaja_8               vaja_9

    

Dostopnost