Skoči na glavno vsebino

Petek, 19. novembra, je bil tudi za trebuške učence in vrteške otroke nekaj posebnega

Že zjutraj so se vsi učenci šole zbrali v učilnici 1. in 2. b. Pogovorili smo se o pomembnosti tega dne in pomembni vlogi zajtrkovanja v vsakodnevnem življenju.

Takoj za tem so že vsi uživali v slastnem, medenem zajtrku. S tem pa se še daleč ni zaključilo obeleževanje tega dne. V 1. in 2. b smo si ogledali posnetek o čebelah in čebelarstvu ter točenju medu. Peli smo “čebelje” pesmice in plesali čebelji ples. Barvali smo pobarvanke na to temo, točno ob desetih pa so vsi šolarji zapeli tudi pesem Čebelar, ki jo lahko poslušate na tej povezavi.

Malce kasneje so se nam pridružili tudi otroci vrtca in smo še vsi skupaj zapeli.

Po odmoru pa so se naši najmlajši učenci izkazali kot zelo dobri kuharji in kuharski pomočniki. Rezali so, lupili, mešali, pripravljali in na koncu postregli odlično sadno solato z medom. Mmmmm, kako dobro je bilo. Kar oglejte si fotografije tega dne.

Zapisala Ana Makovec

Dostopnost