Skoči na glavno vsebino

O tem, da je tam res krasno, so se v sredo, 15. 2. 2017, prepričali učenci 5. razreda.
Učenka Lin Kovačič je vtise z ekskurzije strnila takole.

V sredo smo odšli v Postojnsko jamo in v Predjamski grad. V Postojni smo najprej pomalicali, nato smo se z vlakcem peljali 2 km v jamo. Potem smo pot nadaljevali peš. Tam smo videli kapnike različnih oblik (špageti, zavese…). V njej je bilo veliko različnih dvoran. Videli smo tudi človeško ribico.

Nato smo odšli v muzej, kjer smo videli veliko različnih stvari.

Po kosilu smo se odpeljali k Predjamskemu gradu. Vodič nas je že čakal in nam povedal zgodbo o Erazmu. Nato nam je razkazal grad. Ima majhna okna, stranišče, zvonec in je zelo velik. Imeli so tudi kuhinjo in sobo za mučenje. Grad je zelo zanimiv.

Po ogledu smo odšli na avtobus in odpeljali smo se domov

Zapisala Lin Kovačič

Objavila Tina Kavčič

 IMG_1446 IMG_1450 IMG_1454IMG_1477 IMG_1461     IMG_1467

Dostopnost