Skoči na glavno vsebino

V sredo, 29.3.2017, so se mladi parlamentarci Severne Primorske regije zbrali na Regijskem zasedanju otroškega parlamenta v Ajdovščini. Razpravljali so o tem kdo sem in kakšen človek želim postati, kako lahko poskrbimo za naše okolje in naš planet Zemljo, o vrednotah, uspehih in neuspehih, ipd. Mentorji in drugi povabljeni gostje smo ugotovili, da je njihovo razmišljanje, kljub mladosti, zelo zrelo.

Predstavnice razvojnih agencij, ki delujejo na področju Goriške regije (PRC, ICRA, ROD Ajdovščina, RRA Severne Primorske d.o.o. Nova Gorica) so predstavile svoje projekte, s katerimi spodbujajo razvoj naše regije in tudi mlade povabile k sodelovanju.

Za naslednje šolsko leto so zbrani predlagali 4 teme – šport in prosti čas, mladi in kritično mišljenje, okolje ter mir na svetu. Izglasovano temo, mladi in kritično mišljenje, bodo predlagali na Nacionalnem zasedanju otroškega parlamenta, ki bo aprila v Ljubljani.

Zapisala Anja Kragelj

Dostopnost