Skoči na glavno vsebino

Srečanje učencev 4. in 5. razreda z ilustratorjem Damijanom Stepančičem v četrtek, 11. maja 2017,  je v šolski knjižnici potekalo pod naslovom Anton, Arsenije in še kdo ob Soči. To je bil eden od množice dogodkov, ki se na letošnjem že 7. mladinskem literarnem festivalu Bralnice pod slamnikom odvijajo širom po Sloveniji od 10. do 24 maja.

Učenke in učenci so se na srečanje pripravljali s spoznavanjem knjižnih del, ki jih je ilustriral Damijan Stepančič. Četrtošolci so poustvarjali po Pavčkovi abecerimariji Ana in Bučko ter v knjižnici razstavili svoje izdelke. Petošolci pa so postali ob branju in pregledovanju njegovih ilustracij v knjigah radovedni in so pripravili veliko vprašanj, ki so jih zastavili avtorju. Damijan Stepančič je na vsa vprašanja odgovarjal zanimivo in zabavno. Učenci so na prijetnem dogodku uživali, izvedeli veliko novega in dodobra spoznali poklic ilustratorja.

Damijan Stepančič se je od učencev poslovil z vpisom v Knjigo gostov: ” Se vidimo v Soči!”

 

 

Zapisala: Martina Kozorog Kenda

Fotografije: Mirko Kavčič

Dostopnost