Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 12. junija, so imeli učenci 1., 2. in 3. razreda eko dan. Tokrat smo se posvetili vodi. Dan smo začeli z razmišljanjem o tem, zakaj vse jo potrebujemo in nadaljevali z zabavnimi poskusi z vodo. A voda ni le za zabavo. Je življenjskega pomena za vsa živa bitja. Po ogledu fotografij in kratkih filmov so spoznali, da pitne vode ni v izobilju in jo moramo zato varovati. Predlagali so, kako jo lahko varujemo in z njo varčujemo. Ogledali so si delovanje čistilne naprave ter tudi sami izdelali preprosto čistilno napravo. Vsa korita na šoli so opremili s piktogrami, ki jih bodo opozarjali na varčno porabo vode pri umivanju rok. Veliki onesnaževalci pitne vode so tudi čistila, zato smo na obisk povabili mamo tretješolca Leona, s katero so izdelali naravni pralni prašek in naravno tekoče milo. Učenci so izdelke lepo okrasili, z njimi obdarili delavce šole in jih odnesli tudi domov. Mami Renati se za njen poučen obisk še enkrat lepo zahvaljujemo.
Dan so zaključili z mislijo, da kljub temu, da so majhni, lahko k varovanju voda veliko prispevajo tudi sami. Več o eko dnevu v fotogaleriji.

Zapisali Nives in Vida


 

Dostopnost