Skoči na glavno vsebino

V torek, 13.2.2018, so PŠ Šentviška Gora obiskale pustne maškare. Naši učenci, od prvega do četrtega razreda, so se po tretji šolski uri spremenili v različne mačke, kavboje, superjunake, pošastne duhove, čarovnice in tudi princeske. Čarovnija je delovala tudi na učiteljice, saj so se spremenile v simpatične mucke. Najprej so maškare rajale ob glasbi. Podobne maškare so se skupaj predstavile s svojim plesom. Po kosilu so se osnovnošolske maškare pokazale tudi vrtiškim maškaram. Tam nam je vzgojiteljica, ki je postala čarovnica, demonstrirala svoje čarovniške sposobnosti, ki se jih je naučila v čarovniški šoli. Eni mački je začarala dodaten rep, drugi pa dodatne brke. Dan je bil poln otroškega smeha in zadovoljstva. Nazadnje so se šolske maškare odločile za pustni sprevod po vasi. Svoj prihod so naznanjale z različnimi pustnimi pesmimi.
Za PŠ šentviška Gora, Barbara Testen  

Dostopnost