Skoči na glavno vsebino

Teden RK je potekal od 8. 5. do 15. 5. 2018 in na centralni šoli so učiteljice poskrbele za pestro dogajanje.
Prvošolci so spoznali Prostovoljčka; kdo je, komu in kako pomaga drugim. Učenci podaljšanega bivanja so si ogledali dokumentarni film »Majhen korak za človeka, velik nasmeh za človeštvo«, v katerem učenci razmišljajo o doprinosu posameznikov k boljšemu svetu. Spretni prstki so v podaljšanem bivanju več dni izdelovali darilca, s katerimi bodo razveselili najstarejše Mostarje. Zanimivo doživetje je bil obisk ekipe prve pomoči, ki so demonstrirali več primerov nudenja prve pomoči. Lari, Neži, Simonu, Nejcu in učitelju Marjanu, ki je njihov mentor, se lepo zahvaljujemo.
Najpomembnejši dogodek je bil sprejem prvošolcev in drugošolcev med mlade člane RK; gospa Marjanca Velišček je čestitala in nagradila 22 učencev, ki so se zaobljubili, da se bodo trudili odrasti v sočutne in dobre ljudi.
Vse se začne s preprostim sloganom: KER NAM JE MAR. POVSOD IN ZA VSAKOGAR. NASMEH.

Napisala Mojca Florjančič

Dostopnost