Skoči na glavno vsebino

 

Učenke in učenci 1. in 2. r. PŠ Podmelec so prejšnji teden skupaj z učiteljicama zavriskali, ko so se naučili še zadnje črke abecede. Danes pa smo spoznavanje črk zaključili z abecednim dnevom. Dan smo začeli s petjem in plesom ob učenju ABC pesmi. Potem smo se podali v Deželo črk, kjer črkam vlada Pravopis. Učenci so se tako vživeli, da jim sploh ni bilo težko pripovedovati o tem kje in kako živijo kot črke. Pomerili so se tudi v hitrostnem sestavljanju abecede. Črke so tudi zaužili v obliki sadnih začetnic svojih imen, ki so jih sami pripravili. Po okrepčilu je sledil ABC kviz. Skupine so se pozabavale tudi s sestavljanjem živih črk. Sledilo je spoznavanje z Brajevo abecedo (abeceda za slabovidne in slepe) in ročno abecedo za gluhe. Na koncu so se pomerili med sabo še v črkovni tomboli. Nagrajenim je bila najbolj všeč tombola, večini pa kar vse, kar smo počeli, saj smo preživeli res pester abecedni dan.

Za PŠ Podmelec Helena in Nives

Dostopnost