Skoči na glavno vsebino

V sredo, 30. 5., smo se šolarji in učiteljice PŠ Podmelec odpravili na pohod po prvi slovenski filmski tematski poti, ki je bila postavljena v spomin na snemanje prvega slovenskega igranega celovečernega filma Na svoji zemlji. Na Grahovo smo se odpravili z vlakom. Z načrtom v roki smo se lotili raziskovanja te posebne poti. Le kje se nahajajo vse te točke, kjer so snemali znameniti film? Poiskali smo nekaj tabel (za vse ni bilo dovolj časa), spotoma opazovali našo lepo pokrajino in se dodobra nahodili. Vmes smo si vzeli nekaj časa tudi za malico in nepogrešljivo igro. Ko smo se vračali proti železniški postaji, so nekateri že nestrpno pogledovali na uro in preračunavali, če bomo prišli pravočasno do odhoda vlaka. Nismo zamudili, so si nekateri oddahnili, takoj nato pa izvedeli, da ima vlak še zamudo. Čakanje nas je odpočilo, tako da smo se po prihodu v Klavže kljub vročemu, soparnemu dnevu urno podali v breg do šole, kjer nas je že čakalo dobro kosilo. Po kosilu smo si ogledali del filma Na svoji zemlji in ugotovili, da smo še pred nekaj urami stali prav na prizorišču snemanja.

Za PŠ Podmelec Helena in Andrejka

      

       

       

 

Dostopnost