Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 7. junija 2018, so učenci 1. in 2. razreda PŠ Šentviška Gora dobili posebno nagrado za zasluženo prvo mesto v tekmovanju za zdrave zobe. Najprej so obiskali reševalno postajo ZD Tolmin, kjer jim je reševalec Sašo temeljito opisal, pokazal, predstavil dejavnosti, s katerimi se reševalci vsakodnevno srečujejo. Pokazal jim je notranjost reševalnega kombija, kjer so lahko nekatere naprave tudi preizkusili. Najbolj jim je bilo všeč, ko jim je reševalec izmeril utrip in količino kisika v krvi. Predstavil in opisal jim je pripomočke, ki so potrebni pri intervenciji ali pri prevozu bolnikov na redne preglede v bolnišnico. Vmes so bili priča tudi pravi intervenciji. Uživali so pri vožnji z rešilnim avtomobilom, kjer so prižgali tudi sireno. Nazadnje so si ogledali tudi urgentno ambulanto.
Nato so učenci pomalicali. Po malici jih je kombi peljal na Most na Soči, kjer se je odvijala Zaključna prireditev in podelitev nagrad v tekmovanju za čiste zobe. Na prireditvi jih je zabaval kengurujček Vzajemko. Otroci iz vrtca in učenci osnovne šole Most na Soči pa so jih razveselili s svojim programom, kjer so pokazali svoje pevske, plesne in igralske sposobnosti. Nato je potekala podelitev nagrad za učence z najboljšimi dosežki v tekmovanju za zdrave zobe. Na koncu so se otroci lahko tudi malce posladkali.
PŠ Šentviška Gora: učiteljica Barbara

Dostopnost