V šolskem letu 2017/18 smo zabeležili 211 nastopov naših učencev v okviru šolskih športnih tekmovanj. Tekmovali smo na sedmih medobčinskih tekmovanjih: v košarki, nogometu in odbojki, atletiki brez meja, sedmih področnih tekmovanjih: v odbojki, košarki, veleslalomu, mali odbojki, odbojki na mivki in atletiki ter štirih državnih prvenstvih: v gorskem teku, orientacijskem teku, na 22. Ljubljanskem maratonu in v ekipnem teku trojk. Poleg tega so se učenci pomerili tudi na šolskem nivoju: šolska liga v T-ballu in odbojki, atletskem troboju ter turnirju za prehodni pokal v nogometu. Letošnji dobitnik priznanja za izjemne športne dosežke je bil Natan Maj Poženel.

Vidnejši uspehi v ekipnih športih:
 2. mesto na področnem prvenstvu v odbojki na mivki ter uvrstitev v polfinale državnega prvenstva (Kovačič Ž, Štekar J., Kaltnekar J., Kovačič J., Leban J., Jeklin M. in Pirih Ž.)

1. mesto na medobčinskem prvenstvu v košarki za mlajše učence ter uvrstitev na finale področnega prvenstva (Jeklin M., Brežan J., Lipušček S., Leban Parada S., Ibraimović M., Leban J., Kaltnekar N., Kranjc L., Bičič D., Eržen J., Podgornik T., Kuštrin G. in Bevk B.)

1. mesto na medobčinskem prvenstvu v odbojki za starejše učence – 8. zaporedni naslov medobčinskih prvakov (Poženel N. M., Kovačič Ž., Kovačič J., Štekar J., Kaltnekar J., Plajnšek G., Manfreda M., Mlinar Ž., Jeklin M. in Hvala T.)

3. mesto na področnem prvenstvu v mali odbojki (Leban J., Jeklin M., Lipušček S., Kaltnekar N., Bičič D., Kofol E., Fortunat V., Ibraimović M., Ibraimović D., Vidmar Bevčar A., Kranjc L. in Brežan J.)

10. mesto ekipno učenci – tek trojk (Poženel N. M., Štekar J. in Kovačič Ž.)

Med pomembne športne dosežke posameznikov iztekajočega se šolskega leta uvrščamo:
NATAN MAJ POŽENEL (nastop v vseh športih ŠŠT, razen VSL):
– član ekipe v košarki, nogometu, odbojki
– 5. mesto  – DP v gorskih tekih
– 10. mesto  – DP orientacijski tek
– 14. mesto  – DP ulični tek – 22. Ljubljanski maraton
– 8.mesto  – področno prv. v atletiki (1000m)

NUŠA ŠTEKAR
– 19. mesto  – DP v gorskih tekih
– 2. mesto – področno prv. v veleslalomu

MATEVŽ MANFREDA
– 24. mesto – DP ulični tek – 22. Ljubljanski maraton
– 8. mesto  – področno prv. v atletiki (vorteks)

ALJOŠA KRANJC
– 18. mesto – DP ulični tek – 22. Ljubljanski maraton

SANTIAGO LEBAN PARADA
– 19. mesto – DP ulični tek – 22. Ljubljanski maraton

ASJA JUG
– 4. mesto – področno prv. v veleslalomu

ŽARE MLINAR
– 7. mesto – področno prv. v veleslalomu

EKIPNA TEKMOVANJA – IGRE Z ŽOGO:
2. MESTO – PODROČNO PRVENSTVO V ODBOJKI NA MIVKI
1. MESTO – MEDOBČINSKO PRVENSTVO V KOŠARKI ZA MLAJŠE UČENCE
1. MESTO – MEDOBČINSKO PRVENSTVO V ODBOJKI ZA STAREJŠE UČENCE
3. MESTO – PODROČNO PRVENSTVO V MALI ODBOJKI ZA MLAJŠE  UČENCE  FINALE
2. MESTO – PODROČNO PRVENSTVO V MALI ODBOJKI ZA MLAJŠE  UČENCE  POLFINALE
2. MESTO – MEDOBČINSKO PRVENSTVO V KOŠARKI ZA STAREJŠE UČENCE
2. MESTO – MEDOBČINSKO PRVENSTVO V ODBOJKI ZA STAREJŠE UČENKE
3. MESTO – MEDOBČINSKO PRVENSTVO V NOGOMETU ZA STAREJŠE UČENCE
5. MESTO – PODROČNO PRVENSTVO V ODBOJKI ZA STAREJŠE UČENCE
5. MESTO – PODROČNO PRVENSTVO V KOŠARKI  ZA MLAJŠE UČENCE FINALE
4. MESTO – MEDOBČINSKO PRVENSTVO V NOGOMETU ZA MLAJŠE UČENCE

V ekipnih atletskih disciplinah – ATLETIKA BREZ MEJA – so najmlajši učenci od 1. do 4. razreda dosegli 1. in 4. mesto.

Vsem učencem želim dolge in športno obarvane počitnice!

Pripravil Luka Mrakič