Skoči na glavno vsebino

Na vroč četrtkov dan prejšnjega tedna se je v Ankaranu zbralo devet najboljših ekip Obale, Goriške in Notranjske. Učenci in učenke so se pomerili na polfinalu državnega prvenstva v odbojki na mivki.

Pri dečkih so bile v skupini štiri ekipe osnovnih šol iz Ankarana, Logatca, Kanala in Mosta na Soči. Šolska ekipa, ki si je pravico nastopa priborila z odličnim drugim mestom na področnem prvenstvu konec lanskega šolskega leta v Kanalu, se je tudi tokrat izkazala in bila boljša od odbojkarjev Ankarana in Logatca. Za zmago so morali vnovič čestitati vrstnikom iz Kanala.

Fantje so v nastop na državnem tekmovanju vložili veliko truda, saj so ogromno časa v avgustu in septembru preživeli na igrišču za odbojko na mivki v Tolminu. V odbojkarski igri so lepo napredovali, kar so kronali z odličnim drugim mestom na turnirju in s tem dosegli enega vidnejših dosežkov šole v ekipnih športih.

Za ekipo šole so se borili: Jan Štekar, Žan Kovačič, Jure Kovačič, Jon Kaltnekar in Matevž Manfreda.

Iskrene čestitke in pohvala za trud!

Luka Mrakič

Dostopnost