Skoči na glavno vsebino

V sredo, 14. 11. 2018, smo imeli učenci in učiteljice na PŠ Šentviška Gora prav poseben obisk.
Obiskali so nas predstavniki Triglavskega narodnega parka in nam povedali, da bodo našo podružnično šolo sprejeli v Skupnost šol Biosfernega območja Julijske Alpe Triglavski narodni park. Predstavnika Mojca in Anže sta nam na hudomušen način predstavila, kako ta skupnost deluje, kakšen je namen te skupnosti in kakšna bo naloga vsakega posameznika v njej. Tudi naravovarstveni nadzornik Gorazd nam je povedal, kakšna je njegova naloga v naravi in kaj se mu je do sedaj že vse pripetilo. Predstavniki TNP-a so učencem pripravili zabavno igrico o povezanosti vseh živih bitij v naravi. Učenci so bili zelo veseli sličic in časopisov, ki so jih dobili v dar.
Z vključitvijo v skupnost smo učenci in učiteljice sprejeli zavezo k odgovornemu odnosu do narave in kulturne dediščine. Prav tako pa bo skupnost naši šoli prinašala posebne izobraževalne vsebine.

Za PŠ Šentviška Gora, Ana Selinec Kozorog

Dostopnost