Skoči na glavno vsebino

je naslov letošnje poslanice ob 2. aprilu – mednarodnem dnevu knjig za otroke in mladino. Poslanica litovskega pisatelja in ilustratorja Kasparavičiusa bo danes obšla svet. Nagovarja in spodbujala mlade bralce k branju kakovostne mladinske literature. Ob začetku pouka sta jo prebrala Zarja Vitez in Jon Kaltnekar, učenca 9. razreda.

V lanskem šolskem letu smo “tiste res dobre knjige” v šolski knjižnici opremili z nalepko, da gre za kvalitetno knjižno delo, ki ga učenci priporočajo v branje sovrstnikom. Motiv sovice, ki prebira knjigo je izdelala učenka Hana Drole pri likovnem krožku. Priporočila so predstavili učenci pri pouku slovenščine ali jih oddali v knjižnici. Knjige so se med učenci zelo dobro izposojale. Nastal je priporočilni seznam za Bralno značko.

Letos bomo znak kvalitete razširili še na knjige za mlajše učence. V tem tednu v knjižnici zbiramo nova priporočila.

Do konca meseca aprila si v šolski knjižnici lahko ogledate razstavo Naj motivacijskih plakatov za branje, ki so jih izdelali učenci ob 8. februarju.

Danes pa si lahko preprosto vzamemo čas, ne hitimo … in beremo …

 

Zapisala: Martina Kozorog Kenda

Dostopnost