Skoči na glavno vsebino

se je odvijal v ponedeljek, 1. aprila, v knjižnici PŠ Šentviška Gora. Prav zares, to ni prvoaprilska šala. Pripravili smo ga četrtošolci, saj smo želeli pokazati najnovejše modele avtomobilov, ki smo jih sami izdelali.
In kako se je vse skupaj začelo? Pri pouku NIT smo izdelali voziček na notranji pogon. Najprej je deloval na elastiko. Potem pa smo mu dodali leseno ploščico in balon. Voziček je potiskal zrak iz balona. Zrak je nekatere vozičke, ki smo jih primerno obtežili, popeljal skoraj čez celo učilnico.
Ker pa so se nam zdeli vozički pusti, smo se odločili, da jih nadgradimo s karoserijo. Mislimo, da so nam uspeli, zato se nam je zdelo škoda, da jih ne bi videl še kdo. Hitro smo šli v akcijo in izdelali vabila za otroke vrtca ter učence 1., 2. in 3.r.
Odzvali so se našemu povabilu in videti so bili navdušeni. Avtomobilčki, ki smo jih odnesli domov, nas bodo še dolgo spominjali na to lepo doživetje.

četrtošolci Julija, Nejc, Meta, Lejla, Jure in Katarina z učiteljico Eriko

Dostopnost