Skoči na glavno vsebino

Na zadnjo delovno soboto, 11. 5. 2019, so se učenci PŠ Šentviške Gore podali na orientacijski pohod.

Učenci so se najprej razdelili v tri enakovredne skupine. Izbrati so morali ime in znak ter določiti vodjo skupine. Vsaka skupina je dobila tudi delovne liste ter kompas in orientacijski pohod se je lahko pričel. Startno mesto je bilo pri šoli, pot je učence vodila do vasi Polje, cilj pa je bil zopet pri šoli. Med potjo so morali učenci reševati različne naloge, nabirati cvetlice, se orientirati v naravi in zbirati zajčke, ki so jih čakali na določenem mestu. Ko so vsi učenci prispeli na cilj, smo skupaj preverili odgovore, prešteli točke in določili zmagovalno skupino. Vse skupine so se zelo dobro odrezale, kar je bilo videti po točkah, saj je bila med točkami minimalna razlika. Vsi učenci so bili na koncu prijetno utrujeni in zelo zadovoljni ter veseli.

Za PŠ Šentviška Gora, Ana S. Kozorog

Dostopnost