Skoči na glavno vsebino

Postati zmagovalec v tekmovanju za čiste zobe ni kar tako; celo leto je treba pridno ščetkat in ob mesečni kontroli se morajo zobje svetit od čistoče. A trud je bil poplačan. Prvošolci so bili 25. 5. 2019 povabljeni na Festival zdravja, ki ga je letos prvič organiziral ZD Tolmin. Pestrost dejavnosti je bila neverjetna; od bogatega kulturnega programa, stojnic, kjer so opravljali razne meritve, do mini skakalnice za otroke, ogleda reševalnega vozila, maskote Vzajemkota in pogostitve s sladkimi dobrotami. Prvošolci so prejeli priznanja in velike torbe z nagradami, a pozornosti še ni bilo dovolj. Skupaj s prvošolci iz Kobarida nosijo mostarski prvošolci še naslov regijski zmagovalci in ortodontka Sandra Lah jih je razveselila z dodatno nagrado; prireditev v Hali Tivoli. Tja so se odpeljali v torek, 28. 5., kjer jih je najprej presenetila akrobatska skupina Dunking Devils, nato pa so se zabavali in plesali s Čuki. Bilo je enkratno doživetje, na enem mestu je bilo toliko dobre volje, da je za kratek čas posijalo še sonce.

Zapisala Mojca Florjančič

Dostopnost