Skoči na glavno vsebino

Tudi učenci četrtih razredov centralne šole ter vseh treh podružnic so se prejšnji teden podali na izlet. Pot jih je popeljala na gorenjsko stran. Njihov prvi postanek je bil v Stari Fužini, kjer so s prijazno vodičko planšarskega muzeja spoznali zanimivi svet planšarstva in sirarstva. Z malico, ki je sledila, so si nabrali moči za naslednji podvig, ki jih je čakal – za 553 stopnic, ki so vodili do naslednjega bisera naše dežele – slapa Savice. Seveda naši učenci s tem niso imeli težav. Na vrhu so bili kot bi mignil. Njihov trud je bil poplačan s pogledom na čudovit slap, ki je bil zaradi obilnega deževja še mogočnejši. V daljavi so zagledali njihov naslednji cilj – Vogel, na katerega so se povzpeli kar z gondolo. Za marsikoga izmed njih je bila to prva vožnja z gondolo in prav nihče ni ostal ravnodušen. Prav tako jih ni pustil ravnodušne pogled na Bohinjsko jezero ter okoliške vasi in vzpetine z njegovega vrha.
Nekaj utrinkov njihovega izleta bi radi delili tudi z vami, zato vabljeni v galerijo.

Zapisala Nives Gruden

 

Dostopnost