Tudi učenci četrtih razredov centralne šole ter vseh treh podružnic so se prejšnji teden podali na izlet. Pot jih je popeljala na gorenjsko stran. Njihov prvi postanek je bil v Stari Fužini, kjer so s prijazno vodičko planšarskega muzeja spoznali zanimivi svet planšarstva in sirarstva. Z malico, ki je sledila, so si nabrali moči za naslednji podvig, ki jih je čakal – za 553 stopnic, ki so vodili do naslednjega bisera naše dežele – slapa Savice. Seveda naši učenci s tem niso imeli težav. Na vrhu so bili kot bi mignil. Njihov trud je bil poplačan s pogledom na čudovit slap, ki je bil zaradi obilnega deževja še mogočnejši. V daljavi so zagledali njihov naslednji cilj – Vogel, na katerega so se povzpeli kar z gondolo. Za marsikoga izmed njih je bila to prva vožnja z gondolo in prav nihče ni ostal ravnodušen. Prav tako jih ni pustil ravnodušne pogled na Bohinjsko jezero ter okoliške vasi in vzpetine z njegovega vrha.
Nekaj utrinkov njihovega izleta bi radi delili tudi z vami, zato vabljeni v galerijo.

Zapisala Nives Gruden

 

Dostopnost