Skoči na glavno vsebino

V soboto, 14. 9. 2019, smo se učenci, ki obiskujemo italijanščino kot izbirni predmet, odpravili na ekskurzijo proti Trstu.

Na poti smo se najprej ustavili v kraju Sredipolje oz. Redipuglia, kjer smo si ogledali veličastno kostnico, v kateri so pokopani padli vojaki iz 1. svetovne vojne. Nato smo se od Devina do Sesljana sprehodili po Rilkejevi poti, ki se vije nad pečino in ponuja čudovite razglede na Trst, Jadransko morje, pa tudi grad Miramar, kjer je bila naša predzadnja postaja. Pravljični grad samo si ogledali tako od zunaj kot od znotraj ter se sprehodili tudi po parku, ki ga obdaja. Ekskurzijo smo zaključili z ogledom znamenitosti Trsta in seveda obveznim italijanskim sladoledom.

Oglejte si nekaj fotografij, da boste videli, kako smo se imeli lepo.

Valentina Dobravec J., mentorica

Dostopnost