Skoči na glavno vsebino

26. decembra bo minilo točno 29 let od takrat, ko so se naši starši in stari starši odločili, da želijo živeti v samostojni državi, kjer bodo kot državljani lahko  odločali o  tem, kako bodo živeli. Lahko smo ponosni, da smo bili takrat Slovenci tako enotni in pogumni v svoji odločitvi in srečni, da zdaj živimo v miru in blaginji. Tako so povedali v uvodni besedi učenci mostarske šole, ki so skupaj z učiteljicami pripravili prireditev ob državnem prazniku. Le ta je bila v drugem delu tudi prednovoletno obarvana. Ravnatelj šole, Ciril Makovec, je učence ob zaključku pohvalil, jim zaželel lepe praznike in počitnice, hkrati pa jih je spomnil, naj si naberejo čimveč moči za nove miselne napore in podvige, ki nas prav gotovo v novem letu čakajo.

Zapisala Helena Bizalj
Dostopnost