Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 30. 1. 2020, je vseh 14 učencev iz 5. A in 5. B združilo moči in izpeljali smo zanimiv naravoslovni dan. K sodelovanju smo povabili učiteljico Mirjam Bizjak, ki je učiteljica kemije in biologije, da nam je predstavila delo kemika, povedala nekaj o varnosti pri izvajanju poskusov in pripomočkih. Njeno znanje je bilo dobrodošlo tudi pri razlagi poskusov, da smo ji bolje razumeli in za pomoč se ji lepo zahvaljujemo.
Za uvodno motivacijo je poskrbela učiteljica Mirjam z atraktivnimi poskusi, v nadaljevanju so eksperimentirali učenci sami. Izvedli so osem preprostih poskusov; vsak je bil zastavljen kot izziv, ki so ga s sodelovanjem poskusili najprej sami razvozlati, nato pa smo si ogledali videoposnetek z rešitvijo in poskus so izvedli še enkrat. Za vsak poskus so napisali tudi postopek in ugotovitve in narisali skico. Da je bilo zabavno in poučno, si lahko pogledate v galeriji slik.

Zapisala Mojca Florjančič

Dostopnost