Skoči na glavno vsebino

Čeprav je bilo na PŠ Šentviška Gora v tednu pred kulturnim praznikom zaradi bolezni odsotnih kar polovica učencev, so na dan pred praznikom pripravili v sodelovanju z vrtcem interno kulturno prireditev s pestrim programom.
Po himni in krajši ppt predstavitvi, ki so jo pripravili učenci 3. in 4. razreda, so nekateri učenci recitirali pesmi, ki so se jih naučili za bralno značko ali pri pouku. Tokrat smo izbrali pesmi slovenskih avtorjev. Pogumno so nastopile tudi prvošolke, ki so povedale pesmici o Pedenjpedu in eno o gripi. Zaplesale pa so ob pesmi Maček Muri. Pevski zbor se je ob spremljavi z Orffovimi instrumenti predstavil s pesmima Glasbena dežela in Rasla je jelka. Program so zaključili s sklopom ljudskih plesov.
Otroci iz skupine Kužki so nas popeljali v deželo Balalaj. Otroci iz skupine Mucki pa so z zanimanjem spremljali prireditev.
Za PŠ Šentviška Gora, Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar

Dostopnost