Skoči na glavno vsebino

… veselih ust. In tudi letos je bilo tako.

Na PŠ Dolenja Trebuša je bil pustno obarvan že ponedeljek, ko so učenci spoznavali slovenske tradicionalne pustne maske. Ker je ravno takrat vzgojiteljica Kristina v vrtec prinesla masko “ta grdega” iz drežniškega pusta, so se učenci z veseljem pridružili otrokom iz vrtca in prisluhnili njeni predstavitvi. Najpogumnejši so si prineseno masko lahko tudi nadeli.
Torek pa je bil namenjen trebuškemu pustu, pustnemu ustvarjanju in sladkim dobrotam. Tudi letos je po malici sledila pustna povorka po vasi, katero vsako leto vsi nestrpno pričakujejo – tako maškare kot vaščani.
Dopoldan se je zaključil s pustnim rajanjem, kjer so se maškare prepustile pustnim ritmom.
Nekaj utrinkov pestrega dogajanja si lahko ogledate tukaj.

Zapisala Nives Gruden 

Dostopnost