Skoči na glavno vsebino

je naslov poslanice ob 2. aprilu – mednarodnem dnevu knjig za otroke in mladino. Plakat in poslanica, ki bosta letos obkrožila svet, prihajata iz Slovenije. Besedilo je delo pisatelja Petra Svetine, plakat pa je oblikoval ilustrator Damijan Stepančič.

Poslanico vsako leto preberemo na šolskem radiu. Letos jo bere Boštjan Gorenc Pižama.

 

Praznovanju se lahko pridružiš tudi ti!

  1. Z branjem pravljice Petra Svetine Uho sveta (objavljena je v spletni učilnici Knjižnica)

 

  1. Z ogledom animiranih Andersenovih pravljic.

 

  1. Z ogledom video vsebin 50 knjig, ki so nas napisale.

 

  1. Odzoveš se lahko povabilu slovenske sekcije IBBY:

 

Praznovanje 2. aprila – mednarodnega dneva knjiga za otroke – na spletu!
Delite ideje za dobre knjige s svojimi prijatelji. V teh dneh smo še posebej

                lačni besed.

Vabimo vas, da se v naslednjih dneh skupaj pripravimo na praznovanje: izberite svojo najljubšo knjigo Petra Svetina in/ali Damijana Stepančiča (ali pa tako, ki vas ob letošnjem praznovanju 2. aprila še posebej nagovori), preberite odlomek (ali pa kar celo knjigo) in ga delite z nami – posnemite se in svoj posnetek delite na svojem facebook profilu, pri tem pa v objavi označite tudi Slovensko sekcijo IBBY. Lahko pa posnetek pošljite nam ( ibby.slovenia@gmail.com ), mi pa ga bomo objavili na naši facebook strani.

 

Zapisala: Martina Kozorog Kenda

Dostopnost