Skoči na glavno vsebino

Najbolj pristna spoznanja in doživetja se rodijo v »učilnici v naravi«. Tako smo se tudi letošnji prvošolci in učiteljici prav prešerne volje podali na naš prvi skupni potep zunaj šole. Cilj so bila Sela nad Volčami.

Vasica nas je presenetila z dokaj močnim vetrom, ki pa je vendarle podlegel sončnim žarkom, ko smo pomalicali v zavetju tamkajšnje cerkvice. Naš vrisk in smeh je slišala tudi Anžetova stara mama, ki nas je prišla pozdravit. Razveselila nas je s sladkim presenečenjem. Mimo nekdanje šole smo se sprehodili do pašnika z ovcami in oslički ter pogledali na našo krasotico, Sočo.

Lili in Bine sta kot kaže vohunila za nami in nam nazaj grede nastavila kar nekaj nalog, ki smo jih morali izpolniti, da smo prišli do skritega zaklada. Iskali smo različne barve rastlin, se razporejali po velikosti, skakali čez kozo … Toliko dela smo imeli, da smo se morali pošteno podvizati, da smo se pravočasno vrnili v šolo na kosilo. Složno smo ugotovili: še takih športnih dni, prosim!

Zapisala: Urška Hrast

 

 

 

 

 

 

Dostopnost