Skoči na glavno vsebino

K mizi sede stari grof,
naroči si masten krof.
K mizi sede še grofica
njej pa bolj diši potica.

Gleda, gleda stari grof:
»Šment, je majhen ta moj krof!«
Lotil bi se še potice,
če se ne bi bal grofice.

Prvošolci smo se na najbolj razigran in zamaškaran dan v letu najprej naučili pesem Krof Anje Štefan. Nato smo zavihali rokave in se lotili izdelave maske iz papirnatega krožnika. Po sladki »krofasti« malici smo si ogledali tipične slovenske maske in najbolj znane pustne prireditve. Nato smo jo mahnili proti Modrejcam. Spotoma smo nekaj sprehajalcem s pesmico polepšali dan. Na travniku smo zbijali klovne in se igrali.

Dve miški, tri ninje, dva batmana, en spyderman, dve čarovnici, metuljčica, lev, zmajevka, Robin Hood, kavboj, dva policista, Elza, zajček, hudiček, dve pikapoloni in indijanka smo preživeli nadvse lep pustni torek.

Od hiše, do hiše, od vrat, do vrat,

prinašamo smeh vam in s smehom pomlad!

Zato pa nam dajte en dinarček, dva,

tri bobe, tri krofe, en košček mesa!    

Zapisala: Urška Hrast

Dostopnost